Strona główna » Jak śledzić przesyłkę w internecie?

Jak śledzić przesyłkę w internecie?

Znane firmy kurierskie oferują swoim klientom możliwość śledzenia przesyłek. Dzięki takiej opcji każdy, kto jest nadawcą i odbiorcą paczki może szybko i sprawne dowiedzieć się, gdzie aktualnie jest jego przesyłka. Jak to zrobić? Co warto wiedzieć na temat śledzenia przesyłek przez internet? Poniżej odpowiedź.

Śledzenie przesyłek przez internet

Nie wiesz, gdzie jest Twoja paczka? Chcesz ją przekierować na inny termin lub do sąsiada? Chcesz dowiedzieć się, o której godzinie kurier zjawi się pod twoimi drzwiami? Teraz jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy wejść na stronę firmy kurierskiej, przez którą została nadana paczka i w specjalne okienko „śledzenie przesyłek” wpisać numer paczki (zazwyczaj jest to ciąg kilkunastu cyfr). Po chwili na ekranie pojawi się droga, jaką przechodzi paczka. Dzięki temu dokładnie wiesz, czy została ona już nadana, kiedy zostanie dostarczona do Ciebie oraz może samodzielnie ją przekierować na inny termin lub do innego odbiorcy.

Ile kosztuje wysłanie paczki?

Tani kurier posiada bardzo atrakcyjną ofertę, szczególnie na małe i średnie przesyłki. Tak naprawdę paczkę o niewielkich gabarytach i niskiej wadze można już za około 6 – 10 zł. To niezwykle przystępna cena, dlatego też coraz więcej sklepów internetowych nawiązuje stałą współpracę z firmami kurierskimi. Klienci również chętnie kupują rozmaite przedmioty z dostawą przez kuriera, gdyż wiedzą doskonale, że będą one dostarczone szybko i w bardzo dobrym stanie. Co ważne, nadać przesyłkę można teraz wygodnie i bez wychodzenia z domu. Firmy kurierskie otworzyły przed klientami możliwość, by każdy przy pomocy komputera lub smartfona mógł wygodnie i szybko wprowadzić swoją paczkę do systemu. Po jej opłaceniu na maila nadawcy przyjdzie gotowa etykieta, którą wystarczy tylko nakleić na przesyłkę. Następnie paczkę należy zawieść do punktu lub czekać na kuriera, który odbierze ją osobiście od nadawcy. Przesyłki kurierskie trafiają do odbiorców już po 24 godzinach. Jest to zdecydowanie najwygodniejsza obecnie forma wysyłki paczki.